FUE Saç Ekimi

Saç Ekimi

Günümüzde, saç ekim operasyonlarının çoğunluğunu FUE yöntemi ile yapmaktadırlar. Cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar daha rahat karar vermekte ve bu tekniği tercih etmektedirler. FUE yönteminde saçlar tek tek alınıp saçsız bölgelere nakledilir. Folikül çıkartma işleminden önce donör alandaki saçlar kesilerek 1 mm olacak kadar kısaltılır. Lokal anestezik ilaç ile saç kökü alınarak ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur. Mikro Motor ucu , saç kılını ortalayacak şekilde yaklaştırılır kılın çıkış açısına uygun olacak şekilde deriye batırılıp çekilir. Kıl, folikül ve onu çevreleyen mikroskobik doku ile birlikte, silindirik bir tarzda kesilmiş olur. Bir mikro penset ile nazikçe çekilir ve foliküler ünite gevsek tabandan ayrılarak gelir. Operasyondaki greft firesini en aza indiren bu otomatik sistem sayesinde operasyon süreleri kısalmış, zaman biriminde alınan greft sayısı da artmıştır. Foliküler üniteler bu şekilde toplandıktan sonra saçsız alanda açılan çok daha küçük deliklere yerleştirilirler. Her bir foliküler ünite ortalama 2 ile 3 folikül barındırır. Yöntemin diğer yönteme üstünlükleri şunlardır: *Greftlerin alındığı bölgede doku alınmadan yalnızca ilgili kök hücresi üzerinde birebir çalışılmaktadır.

 • Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 1.00 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar birkaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.
 • Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi Kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılmaktadır.
 • İyileşme sürecine bağlı olarak seanslar arasında uzun süre beklemeye gerek yoktur. Birer gün ara ile seanslar tekrarlanabilir.
 • Bir seansta ortalama 8000 grefte kadar alınabilir. Her greftte 1 ile 5 arasında saç teli bulunmaktadır.1 Greft saç, ortalama 2,5-3 saç teli yapar.
 • Santimetrekare başına 50–55 hatta daha fazla kök ekmek mümkündür.
 • Ayrıca operasyon sonrası günlerde ağrı ve dokuda his kaybının olmaması da bu yöntemin tercih edilmesini sağlamaktadır.

Her iki yöntemde de ilk ekilen saçlar birinci ayın sonunda dökülüp, ekimden 2- 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar. 6.ayda saçlar göz dolduracak kadar gelişir. Fakat en güzel halini ekilen saçların adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra 1 yıl içerisinde alır. Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için dökülmezler. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar. Saç ekiminde var olan saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir. Profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında saç Ekimi çok iyi sonuçlar verir. Ömür boyu uzayan saçlar insanın görünümünü değiştirdiği gibi psikolojisine de çok olumlu etkilemektedir. Saç Ekimi yetenek görsellik ve teknoloji gerektirdiğinden özellikli bir bilimsel sanattır. Sağlıklı bir şekilde uzayan, doğal saçlara kavuşan insanların kendine olan güveni de artmaktadır. “Ultra Gelişmiş Foliküler Ünite Saç ekimi” Standart mikro “Fue” saç ekimi doğal görünümlü sonuç yaratsa da, tek bir seansta yüksek yoğunluk yaratmada kısıtlı imkana sahiptir. Bu yüzden hastalar, dolgun bir görünüm kazanmak için ekstra cerrahi operasyon yaptırmak zorunda olabilir. Son zamanlarda önde gelen cerrahlar bu Foliküler Ünite prosedürünü graftların birbirine çok yakın bir şekilde yerleştirildiği ve daha az yer kaplayan ultra gelişmiş Foliküler Ünite tekniğine dönüştürmüşlerdir. Bu yeni “üstün” prosedür hastaya tek bir seansta, hızla iyileşen, çok yoğunluklu bir sonuç alma imkanı vermektedir.

FUE Tekniğinin Avantajları

 • Dikiş kesinlikle gerektirmez.
 • Bistüri kullanılmaz.
 • Yara izi kesinlikle bırakmaz dışardan herhangi bir şey gözle gözükmez.
 • Hem kadınlara hem de erkeklere kesinlikle uygulanabilir.
 • Acısız ve sancısız bir estetik operasyondur.
 • İyileşme süreci çok kısadır.
 • Operasyondan hemen sonra hemen normal aktivitelere başlanabilir.
 • Sonuçlar çok doğaldır.
 • Yara izi rekonstrüksiyonu
 • Kas ve sakalların zamanla yeniden oluşturulması.
 • Vücut kıllarının tamamının nerdeyse kullanılabilirliği.
 • Estetik cerrahi yüzeysel olduğundan kısa süreler içinde birkaç uygulama yapılabilir olması.
 • Verici bölge kısıtlaması olmamasından dolayı alıcı bölgelerde istenilen yoğunluğa erişilebilmesi.

Süreç

1. Gün

İstanbul’a varışınızdan sonra havalimanından transfer işleminiz kliniğimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

2. Gün

Daha önce belirlenen saate sizi Otelden alıp Kliniğimize götürüyoruz. Saç naklinden önce bir bilgilendirme görüşmesi daha yapılır. Bu görüşmeden sonra rıza beyanını imzalamanız gerekir. Bu işlem gerçekleştikten sonra kıyafetinizi değiştirip gerekli olduğu taktirde ilaç alacaksınız. Tıraş olduktan sonra saç çizginiz gerçekleştirilecek ve bu aşama fotoğraf ile kayıt altına alınacak. Bu işlemlerden sonra rahatlayabilir ve kendinizi doktorlarımızın güvenilir ellerine bırakabilirsiniz. Saç ekimi için ilk olarak başın arka kısmı uyuşturulur. Kıl folikülleri tek tek alınır ve ekibimiz tarafından ekim işlemi için hazırlanır. Ekilecek bölgenin uyuşturulmasından sonra Greftlerin ekim işlemi başlar. Bütün bu işlem sırasında bilinciniz açık olacak ve acı hissetmeyeceksiniz. Alım ve nakil süresi greftlerin sayısına göre üç ila sekiz saat arasında gerçekleşir. Operasyondan sonra koruyucu önlem olarak sargı yapılır. Bu yüzden rahat bir şapka getirmeniz tavsiye ederiz. İlaç alımından sonra tekrar Otele transferiniz gerçekleşir ve operasyon sonrası rahat bir şekilde istirahat edebilirsiniz.

3. Gün

Otelden alınıp tekrar kliniğe getirileceksiniz. Burada saçlarınız özel bir şampuan ile yıkanır ve bir kontrol gerçekleşir. Son bir görüşme ve bilgilendirme ile tedavi sona erer. Dilerseniz aynı gün uçuşununuz gerçekleştirebilirsiniz.