HydraFacial Cilt Bakımı

Medikal Estetik

HydraFacial esasında suction temel işleviyle çalışan içerisinde hava kompresörüyle negatif hava basıncının çeşitli solusyonlar kullanılarak ciltten yağlı ve canlılığını kaybetmiş olan ölü deri artıklarının uzaklaştırılması esasına dayanan cilt bakımında son teknoloji yöntemdir. Cihaz 4 sene önce Amerika’da üretildikten sonra hızlı bir şekilde tüm dünyada A plus kliniklerde kullanılmaya başlamış ve yarattığı etkiler ile son derece başarılı bir konuma gelmiştir. Hidrafacialın yapılmadığı dönemlerde cilt bakımı klasik yöntemlerle yapılmaktaydı ve başarı oranı işlemi yapan estetiysenin klinik tecrübesi aldığı eğitim işine ve kendisine göstermiş olduğu titiz ve ince ayrıntıya önem vermesi hatta o anki duygu durumuda dahil olmak üzere birçok parametreye bağlı olarak değişmekteydi. Günümüzde ise bu oran işin mekanik kısmının tamamen cihaz tarafından yapılmasından dolayı yine yapan kişinin kabiliyet ve klinik tecrübesine bağlı olarak değişmekle birlikte hata oranı en aza indirilmiş bir durumdadır.

Klasik cilt bakımında kişinin kapalı yada açık komedonlarının (aknelerinin) siyah noktalarının, ve yağ butonlarının manuel olarak bizzat hepsinin estetiysen tarafından temizlemesi gerekmekteydi. Yeni sistemede ise bu işin kapalı yada açık komedon kısmınının ve siyah notlaların temizlenme işleminin hemen hemen tamamı cihaz tarafından yapılmaktadır. Yağ butonlarının da birkaç mm boyutundakileri rahatlıkla temizlerken daha büyük olanlarda yine estetisyenin klinik tecrübesiyle ince bir iğne ucu kullanılarak yapılmaktadır. Esasında cilt bakımını daha kolay uygulanabilir daha az hataya maruz kalacak şekilde tasarlayan bu sistemin bir diğer avantajıda içeriğindeki akne serumu leke serumu kırışıklık serumu sayesinde tedavi edebilende bir sistemin oluşturulmuş olmasıdır. Yani işlem sonunda cilt bakımınızın yapılmasının dışında ufak da olsa cilt tedavinizinde yapılıyor oluşu ve keyfili bir vakit geçirilmesi sağlanmaktadır.

Hidrafacial Nasıl ve Hangi Sıklıkla Yapılır?

Hydrafacial yaklaşık 30 – 40 dakika sürer.İçeriğindeki solusyonlar ve vakum bir aparat aracılığılıyla kişiye uygulanır bu aparatlar kişiye özeldir her uygulama sonrasında atılır ve yenisi kullanılır. Toplamda 6 aşama vardır 3 ü sıvı solusyonla yapılır yalnzca ciltten komedonların siyah noktaların uzaklaştırılması için kullanılır bunun için glysal serum beta-HD solusyon ve activ-4 solusyonlar ile temizleme ekstraksiyon işlemleri yapılır diğer 3 aşama ise peeling etkisindedir ve dermabuilder serum lysal serum ve britenol serum kullanılarak yüzeyel bir peeling işleminin yapılması sağlanır. İşlem sonrası kişide gözle görülür bir kızarıklık hemen hemen hiç olmaz. Morluk şişlik gibi komplikasyonlar hiç görülmez bu açıdan oldukça güvenli ve konforludur.

Cildin ihtiyacına göre 2 haftada bir kez olmak üzere 4-6 seans kür halinde uygulanır. Altı ayda bir hatırlatma bakımı ile de cilt desteklenebilir. Cildi tahriş etmediği için uygulama sonrasında rahatlıkla hayata devam edilebilir. Hydrafacial her mevsimde rahatça uygulanabilir. Özellikle mevsim geçişlerinde uygulandığında cilt kışın soğuktan ve ciltte yaratacağı kuruluk, nem kaybı yazın da güneşin hasarına karşı cildi koruma altına alır.

Hidrafacial İçeriğinde Hangi Solüsyonlar Kullanılmaktadır ve Etkileri Nelerdir?

  • Dermabuilder pepdid complex: Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltırken cildin sıkılığını ve cilt yüzeyinin renk tonunu düzenler.
  • GlySal™ Acid Peels (GlySal): Özel glikokik asit ve salisilik asit karışımını kombine eden bu peeling ile uygulama sonrasında cilt nemlenir, yumuşak bir görünüme kavuşuyor.
  • Britenol Serum: Güneş lekeleri ve cilt tonu düzensizliklerini azaltır.

Activ-4™1 Skin Solution: Cildin genel görünümünün iyileşmesine ve kalitesinin artmasına yardımcı olan bu aşama hiper pigmentasyonun, kahverengi noktaların, kırışıkların ve ince çizgilerin azalmasına destek olur.

Beta-HD™2 Skin Solution: Salisilik ait bazlı solüsyon akneye ve sivilceye yatkın ciltler ve yağlı ciltler için özel olarak formüle edilmiş. Ciltteki sebumu dengeler, cildin beyaz ve siyah noktalardan etkili bir şekilde arınmasını sağlar.

Antiox-6™3 Skin Solution: Antioksindan bir içerik olan Antiox-6™3 Skin Solution içinde bulundurduğu etken maddeler A vitamini, E vitamini, beyaz çay ekstraktı ve Hyaluronic Asit ile cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar ve bu nemi uygulama sonrasında da muhafaza etmesi için çalışır. Uygulamanın son aşaması led terapidir. Kırmızı led terapi, kolajen dokuyu uyararak cilt hasarlarının onarılması için uygulanır, bakım sonrası gözenekleri sıkılaştırır, ciltteki ödemi azaltır. Son olarak uygulanan mavi led terapi hassas cildi yatıştırır, koruma sağlar.