Profhilo Akıllı Dolgu

Medikal Estetik

Akıllı dolgu içeriğindeki yoğun konsantrasyonlu çapraz bağlı ve çapraz bağsız hyalüronik asit ve çeşitli enzim mineral komplekslerini bir araya getiren yarı çapraz bağlı ürünlerdir. Bu ürünlere akıllı dolgu denmesindeki sebep de budur hem kalıcılığı yüksek hem de yüksek viskozitesi sayesinde maksimum hacim vermektedir. Bu iki teknolojinin BAP (Biological Aestetic Points – Biyolojik Estetik Noktaları) tekniği ile yüzün anatomik olarak 5 uyarılma bölgesine enjekte edilir. Bu uyarılma ile SMAS (Superfisiyel Musculo Aponeurotik System) dokudaki hücreler koenzimler fibrin adiponektin gibi mikrocellüler alanda bulunan matriks elemanlarının aktivasyonunu sağlar. Bu aktivasyon ise cildin kalitesini artıran en önemli filamanlardır. Cilt altında yağ dokosunun üstünden bulunan bu doku yağ dokusunu ve cilt tabanını adeta bir örümcek ağı gibi sarmaktadır.

Bu uyarılma bölgeleri:

  1. Zigomatik Çıkıntı: Gözün 2 cm dış köşesindeki noktadır.
  2. Nasal Taban: Burun deliğini targusu bağlayan köşeden gözbebeğinden başlayarak aşağıya doğru dik bir çizgi çizerek iki hattı birleştirince oluşan bölgedir.
  3. Tragus Önü: Tragusun alt tarafının 1 cm ön kısmıdır.
  4. Çene: Çene ortasına dikey bir çizgi çekilerek, bu çizginin 1/3 inden yatay bir çizgi çektiğinizde dudak kesişme noktalasından 1.5 cm uzağıdır.
  5. Mandibular Köşe: Mandibular köşeden 1 cm yukarısıdır.