Gençlik Aşısı

Medikal Estetik

Gençlik aşısı zamanla cildin kaybettiği kollajen elastin gibi cilt komplemanlarının saf hiyalürnik asitin vücutta tutulumunu artıran antioksidanların yıkılmasını sağlayan esasen iv infüzyonda beyin cerrahisi tarafından beyin kanaması geçiren hastanın cerrahi yapılabilmesi için beyinödeminin azaltılması gereken durumlarda kullanılan kan beyin bariyerini geçebilen tek ajan olan mannitolün lokal etkisinden faydalanarak ödemi uzaklaştırması hiyalürnik asitle kombine ederek hem ödemin azaltılması hem de daha genç bir cilt görünümü kazandırılmaktadır.

Gençlik Aşısını Kimler Yaptırabilir?

Gençlik aşısını vücudunda aktif bilinen bir efeksiyonu olan ya da kanser tedavisi olan olan hastalara tedbir amaçlı olarak uygulamamaktayız onun haricinde orta yaşlı hastalarımıza en az 3 seans olmak üzere planlama yapılmaktadır genç hastalarda ise 2-4 seans aralığında kullanmaktayız.

Gençlik Aşısı Kalıcılığı Ne Kadardır?

Gençlik aşısı uyguladığımız hastaların 6-8 ay boyunca bu uygulamanın etkilerini görmeye devam etmektedir. Seans sayısı arttıkça daha kaliteli bir cilt ile hem boyun bölgesindeki çizgilerinde azalma hem de yaşlanma ile meydana gelen ince kırışıkların açılmasındaki etkisi yine 6-8 aydır fakat bu süre sona erdiğinde cilt eski konumundan bir kalite daha iyi bir konumdadır. Nem dengesi korunmuş ve daha sağlıklı bir görünüme ulaşmış olur.

Cilt Kalitesinin Artırılmasında Neden Mezoterapi Tercih Edilmelidir? Mezoterapi Tercih Eden Hastalar Neden Gençlik Aşısı Tercih Etmelidir?

Cilt kalitesinin artırılması daha parlak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak kesinlikle her insanın kadın yada erkek hayalidir. Bunun için medikal estetik uygulama havuzunda birçok cihaz icad edilmiş hali hazırda birçoğuda geliştirilmektedir. Cihazlardaki temek mekanizma belli bir derinliğe inerek örneğin 1410 nm dalga boyu yada 2940 nmdalga boyu olsun bu seviyedeki cilt katmanlarını bunlar cildin belli bölgelerinde değişmekle birlikte genellikle dermis yada reticüler dermis boyutlarındadr burda temel amaç gerek lazer sistemi gerekse rf yada ultrasound enerji türü ne olursa olsun hasarlama yaparak kollejen sentezini tetiklemektir. Mezoterapi ise cildin bu katmanlarına ince iğne uçları ile etki etmek istediğimiz kollejen hiyalurnik asit pepdid yada aminoasit vitamin A ve E gibi antioksidan ve daha 100 un üzerindeki komponenti bu katmanlara enjekte etmektir. İşlem yaptıracak kişi burda mezoterapi tercih edecekse hangi maddenin verildiğini doktorundan öğrenebilme konforudur. Cihaz ile yapılan işlemlerde ise cildin altından yeni dokunun üretilmesi dışında bu maddeleri enjekte edecek bir yöntem değildir. Kliniklerimizde biz bu yöntemi hem lazer cihaz sistemleri kullanarak hemde mezoterapi ile kombine kullanmaktayız. Mezoterapi yaptıran hastaların ise gençlik aşısı tercih etmesinin temel sebebi içerdiği antioksidanlar ve ödem giderici özelliği olan bir maddenin içeriğinde bulunmasıdır.

Uygulama Ne Kadar Sürmektedir ve Kaç Kez Yapılır?

Uygulama yalnızca 10 dakika sürmektedir. Aktif olarak çalışan üreten genç insanlar gerekse orta yaşlı yoğun çalışan bireyler öğle arasında dahi bu işlemi kolaylıkla yaptırabilmektedir. Uygulama öncesindelokal anestezik kremle uygulama yapılacak bölge uyuşturulmaktadır. Uygulama esnasında kişi minumum düzeyde ağrı yada acı hissetmekte ağrı eşiği düzeyine göre bu minumum düzeyde tutulabilmektedir. Uygulama ilk kez yapıldıktan 14 gün sonrasında etkiyi görmeye başlamaktadır. Uygulama tek seansyaptıran hastalar cildinde kaliteli görünümü elde etmektedir fakat tek seansdan sonra 2. Yada 3. Bir seansı biz hastalarımıza tedaviye devam etmesini önermekteyiz.

Çok Fazla Klinik ve Doktor Var. Gerçek Gençlik Aşısı Olduğunu Nasıl Anlayabiliriz?

Gerçek gençlik aşısı yapan klinikler liste halinde uygulayıcı olan kliniklerin ve doktorların listesi bulunmaktadır bunun haricinde bu ürünün hekim olmayan kişi yada kişiler hastane yada klinik olmayan kişi yada kurumlar tarafından yapılması mümkün değildir. İlaç katagorisinde bir ürün olduğu için sadece yetkili ecza depolarından satışı izinli ve lisanslıdır.

Gençlik Aşısı Sadece Yüz Bölgesine Mi Yapılıyor?

Gençlik aşısı hastalarımızda genel olarak yüz bölgesindeki lifting etkisini artırarak cilt sıkılığını ve elastikiyetini yerine konmasını sağlamaktır. Yüz bölgesi dışında boyun bölgesi gıdı el üzeri ve dekolte bölgesinde çok iyi sonuçlar almaktayız. Yüz bölgesi dışında bu bölgedeki gençleşme ve kollejen sentezinin artımı sonucunda parlaklığındaki artış ile birlikte hastalarımız yoğun bir şekilde tercih etmektedir.